Teden dni po zaključku konference INTERNOISE 2024, smo še vedno pod močnim vtisom te nepozabne izkušnje. Na konferenci se je zbralo skoraj 2000 udeležencev z vsega sveta, da bi delili svoje znanje, mnenja in inovativne pristope na področju akustike.
Raznovrstnost prispevkov iz raziskav in tehnoloških inovacij je udeležencem ponudila celovito sliko o prihodnosti akustike. Predavatelji in udeleženci so z velikim entuziazmom delili svoja spoznanja in izkušnje, kar je ustvarilo spodbudno vzdušje za generiranje novih idej in iskanje rešitev za izzive, s katerimi se sooča panoga. Tovrstna srečanja so neprecenljiva, saj omogočajo izmenjavo mnenj in povezovanje, kar zagotovo pospešuje razvoj področja.
Naša ekipa je na konferenci predstavila raziskovalni prispevek z naslovom “Primerjalna analiza CNN in TNN modelov pri identifikaciji virov okoljskega hrupa”. V tej študiji smo primerjali konvolucijske nevronske mreže (CNN) in transformer nevronske mreže (TNN) z namenom izboljšanja natančnosti in učinkovitosti identifikacije virov hrupa z uporabo umetne inteligence, kar omogoča hitrejšo analizo meritev in možnost boljšega upravljanja hrupa ter izdelavo strategij za njegovo zmanjšanje v urbanih okoljih.
Oglejte si celoten raziskovalni prispevek, ki vključuje podrobno analizo rezultatov in vpogled v našo metodologijo, s klikom na spodnjo povezavo!
Zahvala in čestitke gredo izjemnim organizatorjem, ki so s svojo predanostjo, strokovnostjo in prizadevanjem poskrbeli, da je dogodek potekal brezhibno, kar nam je omogočilo, da se osredotočimo na vsebino, zaradi katere smo se zbrali. Še enkrat HVALA!





